TURNAJE A PŘÁTELSKÉ ZÁPASY

Halový turnaj v Milevsku - 3.2. 2019

Zápasy ve skupině:

FK Meteor Tábor - TJ ZD Kovářov 2:0 ( Kunc, Vokoun )
FK Meteor Tábor - FC Písek 2:3 ( Černý, Vokoun )
FK Meteor Tábor - SK Mirovice 6:0 ( Vokoun 4, Kunc, Gura )

Semifinále:

FK Meteor Tábor - FC Milevsko 2:3 na pen. ( Vokoun 2, penaltu proměnil Černý )

o 3. místo:

FK Meteor Tábor - Chotoviny 2:1 ( Vokoun 2 )

Zůčastnění hráči: Paulík, Gura, Minichtaler, Vokoun, Kunc, Černý, Kazda

Hodnocení ( trenér Pekárek ) :

Skvěle odehraný turnaj!!! Kluci od prvního zápasu předváděli kvalitní výkony a troufnu si říci, že rodiče přítomné v hale bavili fotbalem. S Kovářovem a Mirovicemi ve skupině se jednalo o jednoznačné záležitosti. Nás ale zajímal hlavně zápas s Pískem, kde jsme opět chtěli vidět, jak si s ligovým týmem povedeme. Toto utkání patřilo mezi nejlepší utkání na turnaji a ne - li vůbec za ten nejlepší. Kluci z Písku nám sice vstřelili brzy 2 góly, ale i toto manko jsme dokázali srovnat. Zápas nabídl vše, co by měl - utkání mělo náboj, bylo vyhecované, hrálo se ve vysokém tempu a oba týmy se snažily o konstruktivní fotbal. Písek nakonec překlopil vítězství na svojí stranu, ale my mohli odejít po právu se vztyčenou hlavou a užili jsme si velkého potlesku z tribun.

V semifinále jsme se utkali s domácím Milevskem, ráz utkání byl podobný jako s Pískem, opět se hrálo vypjaté utkání, což umocňovali rodiče domácích hráčů. Mrzí mě, že jsme semifinále nerozhodli v základní hrací době, protože kdybychom pozdějšího vítěze porazili tak 7:2 apod., tak by se nikdo nemohl divit. Bohužel jsme nedokázali proměňovat šance ani při samostatných únicích na brankáře. Z těchto činností 1 na 1 se musíme poučit a zapracovat na nich v tréninkovém procesu. Penalty se nám opět ( stejně jako o den dříve se staršimi žáky ) nepovedly.

Utkání o bronz bylo těžké ze 2 hledisek. Nejdřív bylo potřeba zvednout hlavy klukům, kteří nesli vypadnutí v semifinále dost těžce a pak bylo potřeba přistoupit k utkání s tím vědomím, že nás čeká fyzicky silový soupeř. Začátek jsme i tak nezachytili a po 10 sekundách dostali gól, ale vzhledem k tomu, že jsme byli lepším týmem, tak byla už jen otázka, zda budeme proměnovat šance, což se nakonec podařilo i díky ,, taktické ´´ variantě ze závěru utkání, kdy soupeř zahrával roh, my měli 2 útočníky na půlce, náš brankář po chycení rohu ihned a přesně založil protiútok a pro nás tentokrát nebyl problém v přečíslení situaci vyřešit brankou - takhle nějak si představuji rychlé založení útoku konstruktivní rozehrávkou a následně správně vyřešené zakončení.

Všem klukům patří za tento turnaj obrovská pochvala a medaile na krku nám visí právem. Ondra Vokoun byl navíc vyhlášen s 10 góly nejlepším střelcem turnaje - skvěle Voky ! Děkuji i všem rodičům za podporu z tribun a to i rodičům kluků z ročníku 2007.

Článek o turnaji a fotky v plné velikosti zde:

Turnaj stadion Míru ( 17.6. 2018 )

Rodinný den s legendami Československé kopané

V neděli dne 17.6. jsme se zúčastnili žákovského turnaje konaného u příležitosti rodinného dne s legendami československé kopané, kde se v rámci hlavní akce představily týmy fotbalových internacionálů proti týmu SK Červený Kůň.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2x15 minut, 4+1.

Náš tým reprezentoval v tomto složení:

Paulík Filip, Krahula Michal, Gura Tomáš, Silverthorn Matyáš, Sova Vlastimil, Kunc Pavel, Minichtaler Petr, Tomášek Lukáš, Kazda Lukáš, Mlsna Jakub, Musil Petr

Konečné pořadí:
1. TJ Dražice/FC Táborsko
2. FK Meteor Tábor
3. FK Protivín
4. Sokol Sezimovo Ústí
5. TJ Sokol Planá nad Lužnicí

Naše výsledky:

FK Meteor Tábor - FK Protivín 3:3 ( Minichtaler 2x, Sova )
FK Meteor Tábor - TJ Dražice/FC Táborsko 2:9 ( Minichtaler, Paulík )
FK Meteor Tábor - Sokol Sezimovo Ústí 5:0 ( Sova 2x, Gura, Tomášek, Kunc )
FK Meteor Tábor - TJ Sokol Planá nad Lužnicí 4:2 ( Sova 2x, Musil, Minichtaler )

Hodnocení (trenér Pekárek):
Při poslední akci tohoto ročníku nám trenérům udělali kluci radost. Už před turnajem jsme si řekli, že jdeme do všeho naplno, ať uděláme radost přítomným rodičům a odejdeme z turnaje se vztyčenou hlavou. To se povedlo na výbornou. Nemyslím tím ani tak konečné 2. místo, jako to, že jsme se prezentovali dobrou hrou. Účastníkovi z Protivína jenž hraje 1.A třídu, jsme byli vyrovnaným soupeřem a i když jsme vedli už 3:1, tak jsme o vedení v závěrečných minutách přišli. Nicméně i tak zasloužená remíza. Tým Sokola jenž byl věkově starší, jsme přejeli rozdílem třídy a i s Planou jsme byli lepším týmem. Nestačili jsme tak pouze na Dražice, jenž reprezentovali odchovanci dnes již hrající za Táborsko a Dynamo ČB. Když už jsem u Dynama, tak škoda, že ačkoliv přislíbilo účast, tak nakonec nedorazilo.

Tento turnaj jsme si tedy všichni užili, kluci dostali pohár a stříbrné medaile, dočkali se aplausu od rodičů z tribun ( kterým mimochodem moc děkuji ) a zároveň jsme potleskem podpořili naše nejmenší kluky od trenéra Färbera při jejich nástupu při hlavním utkání.

Tímto ještě jednou s trenérem Gurou děkuji rodičům za tuto sezónu a tu novou zahájíme 1. týden v srpnu a následně odjedeme na soustředění do Borotína ve dnech 15. - 19.8.

Fotogalerie z turnaje

více na: https://www.jcted.cz/taborsko/legendy-ceskoslovenske-kopane-zvitezily-v-tabore-4-1-turnaj-mladsich-zaku-ovladly-drazice/