TURNAJE A PŘÁTELSKÉ ZÁPASY

branky: Smrž, Feik

Halový turnaj v Milevsku - 2.2. 2019

Zápasy ve skupině:

FK Meteor Tábor - SK Mirovice 4:0 ( Lachout 2, Vokoun, Feik )
FK Meteor Tábor - FC Milevsko A 2:1 ( Sova, Minichtaler )
FK Meteor Tábor - FC Písek 2:1 ( Lachout, Vokoun )

Semifinále:

FK Meteor Tábor - FC Milevsko B 1:2 po pen. ( Lachout, penaltu proměnil Silverthorn )

o 3. místo:

FK Meteor Tábor - SK Větrovy 2:1 ( Lachout 2 )

Zůčastnění hráči: Dvořáček, Lachout, Feik, Sova, Silverthorn, Vokoun, Minichtaler

Hodnocení ( trenér Pekárek ):

Perfektní turnaj!  Podobně jako u mladších žáků jsme podali na turnaji dobré výkony. Celý turnaj jsme hráli v rozestavení do kosočtverce, kde jsme chtěli využít Lachouta jako tvořivého středního obránce. Na krajní hráče byly kladeny vysoké nároky jak směrem do útoku, tak do brany. Nicméně vše jsme plnili až na vyjímky na jedničku a proto jsme mohli soupeře snadněji přečíslovat a ulevit v tomto rozestavení i Lachoutovi, který hrál celý turnaj s jistým handicapem, který si přivodil o den dříve na turnaji s dorostem.

V utkání s Mirovicemi se jednalo o jasný zápas z naší strany. V podobě Milevska nás čekal težký zápas a to hlavně kvůli tomu, že se v jeho týmu nacházely 2 velké individuality. My jsme si s tím ale dokázali poradit a po pěkném utkání jsme si došli pro druhé vítezství. Pokud jsme chtěli postoupit do semifinále, tak jsme nemohli prohrát o 2 a více gólů s Pískem. Tento zápas potvrdil ono známe heslo trenéra Pospíchala, že fotbal nemá logiku. Ligový soupeř nás zhruba 12 minut z celkových 15 nepouštěl přes půlku, vedl 1:0, my jsme nestíhali naprosto v ničem - pozdě jsme přistupovali k hráčům, chybělo nám rychlejší dostupování, zachytávání náběhů a i u odražených míčů jsme byli vždycky druzí. Jak to vystihl po zápase trenér Písku - soupeř nám absolutně vnutil svojí hru. No ale jak to někdy bývá, tak nám nakonec stačily 2 útoky v posledních minutách na obrat zápasu, čehož si cením, jelikož jsme se nepoložili, ale z herní stránky nemohu být nadšený.

V semifinále jsme potkali druhý tým Milevska, který neměl ve svém týmu takové individuality, ale zato se jednalo o silovější tým. Po vyrovnaném utkání skončil zápas nerozhodně a pak nám nevyšly penalty, které nám už dlouhodobě nejdou. Je potřeba se zamyslet, čím to může být.

V zápase o 3. místo jsme potkali kluky z Větrov, kde se samozřejmě známe všichni navzájem, jelikož soutěž KP hrajeme společně. Tento vzájemný zápas už postrádal nějaké větší tempo a hrálo se spíš v přátelském duchu. Těžko zase říci proč, těch faktorů tam bude asi víc - zklamání z vypadnutí v semifinále, fakt, že se kluci mezi sebou znají a možná už i odcházející síly, kde se naši kluci fyzicky vydali v předcházejících zápasech. Větrovy byly o trochu lepší, ale my jsme rozhodli dvěma góly Lachouta a obsadili tak 3. místo.

Turnaj hodnotím kladně. Na to, že kluci hráli fyzicky náročným stylem poukazuje fakt, že po posledním zápase byli všichni kluci totálně vyšťavení. Předvedené hry si cením o to víc, že jsme turnaj odehráli i se dvěma mladšími žáky - Vokounem a Minichtalerem, pro něhož to byla premiéra za starší a se svojí rolí si poradil velice dobře. Cením si i toho, že jsme porazili celkového vítěze Milevsko A a že jsme byli jediným týmem na turnaji, který v základní hrací době neprohrál.

Třešničkou na dortu bylo vyhlášení Lachouta nejlepším hráčem turnaje, takže i jemu směřuje od trenérů velká gratulace.

Článek o turnaji zde: