Rozhovor se záložníkem staršího dorostu a A mužstva Filipem Širokým

06.04.2021

Do dalšího rozhovoru jste si v anketě na našem instagramu @meteortabor zvolili středního záložníka, který pravidelně nastupuje jak v dorostu tak za A mužstvo Filipa Širokého. Filip zhodnotí kvality staršího dorostu a A mužstva, zhodnotí uplynulou část sezóny a odpoví na dotazy od fanoušků.

Jak by si zhodnotil uplynulou část sezóny ve starším dorostu a v A mužstvu?

V dorostu jsem já osobně s výsledky spokojený. Ke konci sezóny jsme si nepohlídali 2 utkání, které byli ovšem kvůli úbytku energie z ranních zápasů za A mužstvo. Kdyby se sezóna mohla dohrát věřil bych že si 1. Příčku pohlídáme. Sezóna v A mužstvu byla nezdařená, ač se náš fotbal postupem času zlepšoval. Mladí nezkušení hráči se učili novým zkušenostem a to nás ve vyrovnaných zápasech často stálo laciné body.

V kolika letech si začal s fotbalem, v jakých klubech si hrál?

Fotbal jsem začal již od mých 6 let v mateřském klubu SK Větrovy. Přivedli mě sem kamarádi ze školy a na tyto časy velmi rád vzpomínám.

Jako jeden z prvních z nové mladé generace si nakoukl do A mužstva, jaký to byl pro tebe skok a jak si se s tím vypořádal.

Skok do dospělého fotbalu byl velký ale důležitý. Měl jsem problémy hlavně po silové stránce a proto jsem na ni zapracoval a snažil se ji zlepšit díky tréninkům či práci doma.

Tuhle sezónu si skoro každý víkend hrál 2 zápasy, jak za A mužstvo tak za starší dorost, jak ses dokázal vypořádat s tímto vytížením?

Dva zápasy s těžkými týmy plus školou mi dávali opravdu zabrat, ale na druhou stranu jsem si vždy v dorostu po domluvě mohl říct o střídání.

Jak v A mužstvu tak ve Starším dorostu nastupuješ na pozici středního záložníka, hrál si ve tvé kariéře i na jiných postech, a vyhovuje ti tento post?

Svou kariéru jsem začal na levé záloze, ale po objevení mého spíše defenzivního stylu a výšce jsem se posunul na post záložníka defenzivního. Tento post mi velmi vyhovuje.

Dotazy od Fanoušků:

Jakým způsobem tě fotbal naplňuje?

Fotbal je pro mě důležitou částí mého života a opravdu mě naplňuje. Je dobrý nejen ke zdraví, ale taky k poznání nových přátel.

Kolik dlužíš na pokutách?

Na pokutách jsem dlužil 50 korun, což je k mému počtu přestřelených branek velmi málo.

Na jaký gól vzpomínáš nejraději?

Nejradši vzpomínám na gól v minulé zimě proti Milevsku za dorost, který rozhodl o našem vítězství.

Děkujeme za rozhovor.