Hodnocení podzimní části sezóna 2021/2022 Starší žáci

20.11.2021

Pro starší žáky, díky předešlé přerušené covid sezóně, byl tento půlrok vlastně prvním, kdy přešli pořádně na velké hřiště. A přechod z poloviny na velké hřiště je opravdu značný. Kluci si zvykají na větší prostor, fyzickou náročnost a nové technicko-taktické prvky hry. Bohužel těsně před sezonou nám odešli dva klíčoví hráči a hledali jsme skoro celý půl rok, jak je nahradit. Tím, že nebyla možnost si některé věci vyzkoušet v přípravných zápasech, tak nám to hlavně zpočátku sezony chybělo. Bohužel v prvních dvou utkáních sezóny jsme narazili na kvalitní soupeře KP a i vinou prázdnin a dovolených nám chybělo 6 hráčů, což k hledání ideální sestavy moc nepomohlo. Následující domácí utkání proti slabšímu soupeři již vyšlo a připsali jsme si první výhru v ročníku. Bohužel jsme další kolo jeli do Prachatic, k přeloženému utkání, kde jsme hráli v parném počasí na UMT a odvedli nejhorší výkon v sezóně. Góly jsme soupeři nabídli po hrubých chybách sami a byl z toho druhá porážka. K výkonu rozhodčího se nemá cenu vyjadřovat. Následovaly povinné domácí výhry. V následujícím venkovním kole na Hradišti, po dobře rozehraném 1. poločase, přišel zkrat v 2. půli a nakonec jsme zachraňovali body na penalty. Trochu nás mrzí prohra o gól v Jindřichově Hradci, kde jsme byli lepší, ale rozhodla produktivita domácích v zakončení. Poslední kolo ve Strakonicích se po úplně zpackaném prvním poločase hodnotí špatně, kluci to sice nevzdali a dohráli 2.poločas se ctí. Ale přesto se jedná o naši nejvyšší porážku v soutěži.

Trochu nás trenéry mrzí, že vlastně za celou půl sezonu jsme neodehráli jediný zápas v kompletním složení. Rozdílné domácí (6-0-1) a venkovní zápasy (pouze 1-0-5) jsou nakonec odrazem celkového umístění na 6.místě. Ztráceli jsme hlavně na hřištích soupeřů, i když to byly týmy z první čtyřky tabulky. Pochvalu za výkony v sezóně určitě zaslouží Vojta Bican, který nám hodně pomohl na stoperu a v útoku Filip Tobiáš. Největší progres ve výkonu zaznamenal Tadeáš Kačírek, který nám byl oporou v bráně. Další kluci střídali lepší okamžiky s těmi slabšími.

Někteří kluci chodili i vypomáhat do starší kategorie ml. dorostu a určitě se neztratili ani tam.

Náš B tým v okrese zaznamenal 7 výher a 2 porážky. Jedna doma od suverénních kluků z Veselí a v posledním kole v Jistebnici (tak trochu smolná). Zároveň jsme v této soutěži využívali mladší kluky, kteří se vůbec neztratili. Snažili jsme se dát prostor klukům, co nehrají pravidelně kraj.

Do jarní části půjdeme s tím, že budeme chtít navázat na kvalitní výkony např. s Vimperkem, Jindřichovým Hradcem. Vyvarovat se musíme výkonům, které jsme předvedli v Prachaticích a Strakonicích.

Zimní část přípravy budeme mít převážně soustředěnu na UMT. Standardní tréninky zpestříme speciálními tréninky s trenérem na obratnost a sílu. Máme připravena přátelská utkání a turnaje, které se odehrají na UMT a v nafukovacích halách.

Přejeme si, aby tato sezóna již byla bez přerušení nebo podobných omezení - abychom stále mohli používat přísloví "sportem ku zdraví".

V hodnocení je také nutné poděkovat rodičům za fandění, dopravu na tréninky a zápasy.

Trenéři: Martin Kučera, Pavel Včelák